
inż. Agnieszka Czerwonka
Absolwentka Żywienia człowieka i dietoterapii na Uniwersytecie Zielonogórskim. Praktyk z długoletnim doświadczeniem w pracy z pacjentami ze specjalnymi potrzebami żywieniowymi. Ukończyła wiele kursów z zakresu żywienia specjalnego, żywienia osób z alergiami pokarmowymi oraz dietetyki klinicznej. Współtwórca nowych receptur produktów spożywczych. Uczestnik licznych szkoleń oraz konferencji naukowych. Nauczyciel praktycznej nauki zawodu na kierunku Technik Żywienia i Usług Gastronomiczny

mgr Marta Bartos
Ukończyła studia magisterskie na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, członek Polskiego Towarzystwa Dietetyki, w trakcie studiów podyplomowych na kierunku „Edukator diabetologiczny”. Posiada ponad dziesięcioletnie doświadczenie w pracy z pacjentami. Na bieżąco poszerza swoją wiedzę oraz bierze udział w kursach z dziedziny żywienia, w tym:
dietocoaching II stopnia, dietoterapia w zaburzeniach hormonalnych i metabolicznych czy roczna Certyfikowana Akademia Dietetyka. Zajmuje się m.in. dietoterapią nadwagi i choroby otyłościowej u dzieci i dorosłych, żywieniem w insulinooporności i cukrzycy oraz dietą w zaburzeniach płodności. W swojej pracy stawia na pierwszym miejscu pacjenta i jego potrzeby. Wprowadza optymalne zmiany w nawykach żywieniowych w dążeniu do wyznaczonego celu terapeutycznego.
Prywatnie żona i mama lubiąca piesze wędrówki po górach oraz testowanie nowych przepisów kulinarnych

dr Monika Bator‑Gregorczyk
Specjalista ginekologii i położnictwa, androlog, ekspert w leczeniu otyłości i zaburzeń hormonalnych
Dr Monika Bator-Gregorczyk to doświadczony lekarz specjalizujący się w ginekologii, położnictwie oraz andrologii. Posiada wieloletnie doświadczenie w diagnostyce i leczeniu otyłości oraz zaburzeń hormonalnych, które mogą wpływać na zdrowie kobiet, płodność oraz przebieg ciąży.
Doktor Bator-Gregorczyk jest certyfikowanym specjalistą Polskiego Towarzystwa Leczenia Otyłości (PTLO) oraz Polskiego Towarzystwa Badań nad Otyłością. Dzięki swojej wiedzy i umiejętnościom, nasza klinika, certyfikowana przez PTLO jako ośrodek leczenia nadwagi i otyłości, zapewnia kompleksowe podejście do terapii otyłości – zarówno u kobiet w ciąży, jak i pacjentek planujących macierzyństwo.
Zakres działalności i specjalizacja:
- Leczenie zaburzeń hormonalnych wpływających na płodność i przebieg ciąży.
- Diagnostyka i terapia otyłości u kobiet, z uwzględnieniem jej wpływu na zdrowie ginekologiczne.
- Kompleksowa opieka nad pacjentkami z zaburzeniami odżywiania, w tym anoreksją u nastolatek.
- Terapia hormonalna w przypadku zaburzeń miesiączkowania i endokrynologicznych przyczyn niepłodności.
- Opieka nad kobietami w ciąży z nadwagą i otyłością – minimalizowanie ryzyka powikłań.
Doświadczenie i podejście:
Dr Bator Gregorczyk wyróżnia się empatycznym i indywidualnym podejściem do każdej pacjentki. Jego wieloletnia praca kliniczna oraz ciągłe doskonalenie wiedzy naukowej pozwalają na skuteczne i holistyczne leczenie otyłości oraz jej powikłań, takich jak cukrzyca ciążowa, nadciśnienie tętnicze czy zaburzenia owulacji.
Misja:
Pomoc pacjentkom w odzyskaniu zdrowia i równowagi hormonalnej oraz przygotowanie ich do bezpiecznej ciąży. Edukacja młodych dziewcząt na temat zdrowego stylu życia i wsparcie w walce z zaburzeniami odżywiania.
Zapraszamy do naszej kliniki – miejsca, w którym zdrowie i komfort pacjentek są zawsze priorytetem.

mgr Magda Jaworska
Psycholog, certyfikowany Trener Umiejętności Społecznych, wykładowca akademicki.
Tytuł psychologa ze specjalnością kliniczną uzyskała na Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Pracuje w oparciu o podejście poznawczo-behawioralne. W kontakcie z pacjentem bazuje na pozytywnym wzmocnieniu. Do pracy włącza elementy Terapii Akceptacji i Zaangażowania, Metodę Opcji oraz Dialog Motywujący. Elastycznie dostosowuje styl pracy oraz rodzaj technik do specyfiki konkretnego pacjenta. W pracy terapeutycznej najważniejsza jest dla niej relacja. Regularnie uczestniczy w konferencjach i szkoleniach zawodowych stale poszerzając swoją wiedzę.

mgr Ewa Kaim‑Tulacha
Psycholog,“Jestem świadomą mamą dwóch dziewczynek 2 i 11 lat, psychologiem, pedagogiem, doradcą zawodowm, socjoterapeutą. Pracuję z dziećmi, młodzieżą oraz dorosłymi. Doświadczenie zawodowe zdobywałam i nadal zdobywam wspólpracując z różnego radzaju placówkami i instytucjami działającymi na rzecz rodziny. Pracuję z osobami w kryzysach życiowych, z problemami emocjonalnymi, które potrzebują wsparcia, wiary w siebie i swoje możliwości. Pomagam w osiągnięciu rozwoju osobistego. Do swojej pracy włączam elementy Dialogu Motywacyjnego. Stale podnoszę kwalifikacje poprzez uczestnictwo w studiach, szkoleniach i kursach.”
Punkt pobrań w klinice Bat-Med czynny jest od poniedziałku do soboty w godzinach 7:00-12:00.
Wiarygodność wyników badań laboratoryjnych zależy od wielu czynników, wśród których bardzo ważną rolę odgrywa prawidłowe przygotowanie do badania oraz sposób i czas pobrania próbek.
Nieprawidłowe przygotowanie do badań oraz pobranie próbek może spowodować uzyskanie wyniku badania, który nie będzie odpowiadał faktycznemu stanowi organizmu i utrudni lekarzowi ocenę stanu zdrowia. Dlatego też, wybierając się do laboratorium w celu wykonania badań laboratoryjnych należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach:
- Większość badań laboratoryjnych należy wykonywać w godzinach porannych, we krwi pobranej na czczo, po ok. 12-godzinnym spoczynku nocnym.
- W przypadku niektórych badań, np. glukozy, żelaza, triglicerydów, krew zawsze należy pobierać na czczo, gdyż po posiłku parametry te ulegają zmianom.
- Ze względu na rytm dobowy wielu hormonów, krew do badań z zakresu gospodarki hormonalnej organizmu, zaleca się pobierać w godzinach porannych.
- Niektóre badania wymagają specjalnego przygotowania przed pobraniem próbek do badań, np. powstrzymania się od przyjmowania leków, specjalnej diety itp.
- Próbki moczu, kału i innych materiałów pobierane samodzielnie należy pobierać wg zaleceń lekarza lub zgodnie z instrukcjami udostępnianymi w laboratorium.
- Próbki do badań mikrobiologicznych należy pobierać tylko do jałowych pojemników.
- Próbki takie jak np. mocz i kał, należy dostarczać do laboratorium jak najszybciej po pobraniu.
- W przypadku próbek pobieranych samodzielnie, głównie moczu i kału, zawsze należy zanotować godzinę pobrania.
- Pojemniki z próbkami moczu i kału, należy czytelnie podpisać imieniem i nazwiskiem osoby, od której je pobrano.
- Niektóre badania można wykonywać o każdej porze dnia, jednak dla prawidłowej interpretacji wyników, lekarz zawsze uwzględni godzinę pobierania próbek.
Współpracujemy z Alab Laboratoria.