Klinika Bat-Med jest "Ośrodkiem Medycznie Wspomaganej Prokreacji" Certyfikowanym przez Ministerstwo Zdrowia

Jak przygotować partnera na narodziny dziecka?

Autor: psycholog – mgr Katarzyna Dupla-Poprawska

Jak przygotować partnera na narodziny dziecka?

Minął czas kiedy ojcowie siedzieli na szpitalnych korytarzach i oczekiwali na przyjście dziecka. W dzisiejszych czasach większość ojców nie preferuje siedzenia na zewnątrz, ale chce być w tej magicznej chwili razem z partnerką – pomagając w każdy możliwy sposób. Ojcowie chcą być częścią tego wydarzenia. Dawać wsparcie emocjonalne i fizyczne. Nie są przyzwyczajeni do tego więc potrzebują pomocy i wskazówek.

Wskazówki:

1. Idźcie do Szkoły Rodzenia.

Jeśli chcesz, aby Twój partner był częścią porodu ważne jest, żeby go zabrać na lekcje rodzenia w  okresie ciąży. Zajęcia starają się być prowadzone w warunkach zbliżonych do szpitala, abyście mogli być świadomi sytuacji i środowiska. Pozwoli mu to zrozumieć Ciebie w danej sytuacji  i pomóc, żeby był spokojny.

2. Jedź do szpitala z mężem.

W dniu najbardziej oczekiwanym przez Was partner powinien jechać z Tobą do szpitala. Jeśli ktoś oferuje pomoc w zawiezieniu Cię do szpitala delikatnie odmów i niech Twój partner jedzie z Tobą.

3. Pozwól mu poczuć się użytecznym.

Nie oczekuj, że to Twój partner odbierze poród, to jest zadaniem lekarza – on jest ekspertem. Podstawowym zadaniem partnera w sali porodowej będzie wspieranie emocjonalne i fizyczne Ciebie i dziecka. On również dołoży starań, aby ulżyć Ci w bólu. Będzie także jedyną osobą, która będzie informowała rodzinę o Twoim aktualnym stanie.

4. Upewnij się, że jest z Tobą w odpowiednim momencie.

Musisz upewnić się, że Twój partner jest po Twojej stronie, kiedy nadejdzie odpowiedni moment – np. będzie trzymał Cię za rękę. Po wszystkim odpocznij i pozwól mu zająć się dzieckiem. Niech Twój mąż aktywnie uczestniczy w obowiązkach przy dziecku.

Partnerzy

Godziny otwarcia:

pn. do pt.: 7-20
w soboty: 7-20

Kontakt:

ul. Sedlaka 4/6/8, 26-600 Radom
tel. 48 340 20 20
kom. 503 40 20 20
email: rejestracja@bat-med.pl
NIP: 796-246-84-02
REGON: 140471142

BAT-MED