Klinika Bat-Med jest "Ośrodkiem Medycznie Wspomaganej Prokreacji" Certyfikowanym przez Ministerstwo Zdrowia

Badanie HyCoSy

Badanie drożności jajowodów – HyCoSy

Niedrożność jajowodów jest jedną z najczęstszych przyczyn niepłodności żeńskiej.

HyCoSy, histerosalpingosonografia to nowoczesna metoda badania narządów rodnych kobiety, którą wykonuje się za pomocą sondy ultrasonograficznej oraz specjalnej pianki. Badanie drożności jajowodów HyCoSy to bezpieczna i mało inwazyjna metoda wykonywane u pacjentek z problemem niepłodności.

Kiedy wykonać badanie?

Badanie drożności jajowodów wykonujemy tuż po miesiączce. Wtedy mamy pewność, że pacjentka nie jest w ciąży. Podanie kontrastu w przypadku gdy u kobiety w jajowodzie może już toczyć się zapłodniona komórka jajowa, może rozwojem ciąży pozamacicznej.

Na czym polega to badanie?

Lekarz wprowadza pacjentce cienki cewnik przezszyjkowy przy użyciu wziernika ginekologicznego. Następnie pod kontrolą USG podawany jest specjalistycznego środek, który daje nam możliwość obserwacji przepływu pianki przez jajowody.

Ile trwa badanie?

Badanie trwa około 20 minut. Po badaniu pacjentka wraca do normalnego trybu dnia. W niektórych przypadkach czas trwania badania może się wydłużyć, bądź po samym zabiegu może być odczuwalny dyskomfort, który najczęściej ustępuje w ciągu kilku godzin.

Poniżej mogą państwo zobaczyć fragment badania, na którym widać drożny jajowód

Partnerzy

Godziny otwarcia:

pn. do pt.: 7-20
w soboty: 7-20

Kontakt:

ul. Sedlaka 4/6/8, 26-600 Radom
tel. 48 340 20 20
kom. 503 40 20 20
email: rejestracja@bat-med.pl
NIP: 796-246-84-02
REGON: 140471142

BAT-MED