Klinika Bat-Med jest "Ośrodkiem Medycznie Wspomaganej Prokreacji" Certyfikowanym przez Ministerstwo Zdrowia

USG 2D

USG 2D jest badaniem pokazującym przekrój wnętrza macicy w obrazie dwuwymiarowym. USG jest nieinwazyjną metodą wykrywania zmian patologicznych w obrębie narządu rodnego (torbiele jajników, mięśniaki macicy itp.)

Badanie wykonywane jest sondą transwaginalną (dopochwową) lub w przypadku kobiet, które nie rozpoczęły współżycia, przez powłoki brzuszne. W trakcie badania oceniany jest trzon macicy, jej kształt, wielkość oraz jej położenie w miednicy małej. Lekarz ocenia także grubość endometrium (czyli błonę śluzową jamy macicy w najgrubszym miejscu) oraz wymiary jajników.

Wynik badania przekazywany jest w formie opisu od razu po badaniu. Dzięki niemu lekarz ma możliwość ocenić nie tylko stan wnętrza macicy, ale także rozwój płodu (w tym także jego narządów wewnętrznych). Cieszy się ono dużą popularnością jeśli chodzi o wczesne wykrywanie ciąży. Daje możliwość określenia takich informacji jak: wiek ciąży, wielkość i masa płodu, ilość wód płodowych. Co ważne umożliwia obrazowanie anatomii płodu. Badanie USG 2D pozwala na dość wczesne zdiagnozowanie ciąży mnogiej i określenie jej rodzaju.

Partnerzy

Godziny otwarcia:

pn. do pt.: 7-20
w soboty: 7-20

Kontakt:

ul. Sedlaka 4/6/8, 26-600 Radom
tel. 48 340 20 20
kom. 503 40 20 20
email: rejestracja@bat-med.pl
NIP: 796-246-84-02
REGON: 140471142

BAT-MED