Klinika Bat-Med jest "Ośrodkiem Medycznie Wspomaganej Prokreacji" Certyfikowanym przez Ministerstwo Zdrowia

USG prenatalne

Badania prenatalne mają na celu sprawdzenie stanu zdrowia dziecka jeszcze przed jego urodzeniem.

Pozwalają one na wykrycie wad rozwojowych jeszcze na etapie życia płodowego. Dzięki temu daje wielu rodzicom poczucie spokoju, że maluch rozwija się prawidłowo.

W przypadku gdy zostaną wykryte nieprawidłowości, lekarze oraz rodzice są w stanie odpowiednio przygotować się do narodzin pociechy oraz rozpocząć jej leczenie jeszcze w łonie matki.

W klinice Bat-Med badania te wykonują specjaliści posiadający certyfikat FMF.

Jak przygotować się do badania USG?

1. Zgłoś się na badanie z pełnym pęcherzem moczowym. Pełny pęcherz wpływa na ułożenie macicy co może być pomocne podczas badania w uwidocznieniu dziecka.

2. Tydzień przed badaniem nie smaruj skóry brzucha żadnym środkiem nawilżającym. Kremy, olejki, balsamy znacznie pogarszają zdolność przechodzenia fal ultrasonograficznych przez powłoki skórne. Obraz staje się nieostry, a tym samym trudniejszy do interpretacji dla lekarza. Również jakość pamiątkowych zdjęć w takiej sytuacji ulega pogorszeniu.

3. Weź ze sobą coś słodkiego. Nie w każdej pozycji dziecka jesteśmy w stanie dokładnie ocenić jego anatomię. Słodka przekąska może pobudzić dziecko do ruchu, a co za tym idzie, do zmiany pozycji na korzystniejszą.

4. Weź ze sobą raporty z poprzednich badań USG.Dane z poprzednich spotkań mogą być lekarzowi niezbędne do przeprowadzenia kolejnego badania.

Partnerzy

Godziny otwarcia:

pn. do pt.: 7-20
w soboty: 7-20

Kontakt:

ul. Sedlaka 4/6/8, 26-600 Radom
tel. 48 340 20 20
kom. 503 40 20 20
email: rejestracja@bat-med.pl
NIP: 796-246-84-02
REGON: 140471142

BAT-MED