Klinika Bat-Med jest "Ośrodkiem Medycznie Wspomaganej Prokreacji" Certyfikowanym przez Ministerstwo Zdrowia

USG w ciąży

Ciąża to wyjątkowy czas, podczas którego w brzuchu przyszłej Mamy rośnie jej Maleństwo. Aby sprawdzić czy płód rozwija się prawidłowo w trakcie ciąży wykonujemy badania USG I, II i III trymestru. Pozwalają one na wykrycie wad rozwojowych jeszcze na etapie życia płodowego.🤰🏻

Dlatego tak ważne jest odpowiednie przygotowanie się badania!

Jak przygotować się do badania USG?

1. Zgłoś się na badanie z pełnym pęcherzem moczowym.💦 Pełny pęcherz wpływa na ułożenie macicy co może być pomocne podczas badania w uwidocznieniu dziecka.

2. Tydzień przed badaniem nie smaruj skóry brzucha żadnym środkiem nawilżającym🧴❌ Kremy, olejki, balsamy znacznie pogarszają zdolność przechodzenia fal ultrasonograficznych przez powłoki skórne. Obraz staje się nieostry, a tym samym trudniejszy do interpretacji dla lekarza. Również jakość pamiątkowych zdjęć w takiej sytuacji ulega pogorszeniu.

3. Weź ze sobą coś słodkiego.🍭🍩🍫🧁. Nie w każdej pozycji dziecka jesteśmy w stanie dokładnie ocenić jego anatomię. Słodka przekąska, może pobudzić dziecko do ruchu, a co za tym idzie, do zmiany pozycji na korzystniejszą.

4. Weź ze sobą raporty z poprzednich badań USG.🗃📃📄📑Dane z poprzednich spotkań mogą być lekarzowi niezbędne do przeprowadzenia kolejnego badania.

Partnerzy

Godziny otwarcia:

pn. do pt.: 7-20
w soboty: 7-20

Kontakt:

ul. Sedlaka 4/6/8, 26-600 Radom
tel. 48 340 20 20
kom. 503 40 20 20
email: rejestracja@bat-med.pl
NIP: 796-246-84-02
REGON: 140471142

BAT-MED