Klinika Bat-Med jest "Ośrodkiem Medycznie Wspomaganej Prokreacji" Certyfikowanym przez Ministerstwo Zdrowia

USG w ciąży

Ciąża to wyjątkowy czas, podczas którego w brzuchu przyszłej Mamy rośnie jej Maleństwo. Aby sprawdzić czy płód rozwija się prawidłowo w trakcie ciąży wykonujemy badania USG I, II i III trymestru. Pozwalają one na wykrycie wad rozwojowych jeszcze na etapie życia płodowego.??

Dlatego tak ważne jest odpowiednie przygotowanie się badania!

Jak przygotować się do badania USG?

1. Zgłoś się na badanie z pełnym pęcherzem moczowym.? Pełny pęcherz wpływa na ułożenie macicy co może być pomocne podczas badania w uwidocznieniu dziecka.

2. Tydzień przed badaniem nie smaruj skóry brzucha żadnym środkiem nawilżającym?❌ Kremy, olejki, balsamy znacznie pogarszają zdolność przechodzenia fal ultrasonograficznych przez powłoki skórne. Obraz staje się nieostry, a tym samym trudniejszy do interpretacji dla lekarza. Również jakość pamiątkowych zdjęć w takiej sytuacji ulega pogorszeniu.

3. Weź ze sobą coś słodkiego.????. Nie w każdej pozycji dziecka jesteśmy w stanie dokładnie ocenić jego anatomię. Słodka przekąska, może pobudzić dziecko do ruchu, a co za tym idzie, do zmiany pozycji na korzystniejszą.

4. Weź ze sobą raporty z poprzednich badań USG.????Dane z poprzednich spotkań mogą być lekarzowi niezbędne do przeprowadzenia kolejnego badania.

Partnerzy

Godziny otwarcia:

pn. do pt.: 7-20
w soboty: 7-20

Kontakt:

ul. Sedlaka 4/6/8, 26-600 Radom
tel. 48 340 20 20
kom. 503 40 20 20
email: rejestracja@bat-med.pl
NIP: 796-246-84-02
REGON: 140471142

BAT-MED